FM 2021 Regen Çıkış Tarihleri

Yeni bir FM, yeni bir heyecan. FM2021′ in raflardaki yerini almasıyla birlikte hepimiz yeni kariyerlerimize doğru yol almaya başladık. Şimdiden yetiştirip parlatacağımız regenleri merakla bekleyip harıl harıl arıyoruz. Peki FM21 için Regen Çıkış Tarihleri hangi dönemlerde? Regenlerin çıkış tarihlerini ve regen bulma ile ilgili rehbere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Regen Çıkış Tarihleri

Oyun içerisinde regen çıkışları kayıttan kayıda değişebiliyor fakat genel olarak aşağıda belirteceğimiz tarihlerde ülkelerde beliriyor. Sonraki senelerde tarihler iki hafta değişme payıyla birlikte hemen hemen aynı şekilde ilerliyor. Ülkelere göre regenlerin çıkış tarihleri şu şekilde:

ÜLKEİLK SEZON REGEN ÇIKIŞ TARİHİ
ABD27 Aralık
Almanya26 Şubat
Arjantin10 Ekim
Arnavutluk26 Şubat
Avusturya17 Şubat
Avustralya13 Eylül
Belçika13 Mart
Bosna Hersek24 Şubat
Brezilya 11 Eylül
Bulgaristan10 Mart
Cezayir4 Ekim
Çek Cumhuriyeti16 Mart
Çin2 Eylül
Danimarka12 Mart
Ekvador21 Eylül
Fas4 Ekim
Fildişi Sahilleri5 Ekim
Finlandiya6 Ağustos
Fransa1 Mart
Gana5 Ekim
Galler10 Mart
Güney Afrika21 Mart
Güney Kore1 Eylül
Hırvatistan19 Şubat
Hollanda19 Mart
İngiltere28 Şubat
İrlanda19 Eylül
İtalya14 Mart
İskoçya28 Şubat
İspanya18 Mart
İsveç2 Eylül
İzlanda3 Ağustos
Japonya27 Ağustos
Kamerun5 Ekim
Kosta Rika17 Şubat
Kolombiya13 Ocak
Macaristan1 Mart
Mısır10 Ekim
Meksika24 Şubat
Norveç28 Ocak
Paraguay24 Eylül
Peru8 Eylül
Polonya7 Mart
Portekiz6 Mart
Romanya17 Mart
Rusya19 Şubat
Senegal5 Ekim
Sırbistan24 Şubat
Slovakya11 Mart
Slovenya10 Mart
Şili26 Eylül
Türkiye8 Mart
Ukrayna6 Mart
Uruguay21 Temmuz
Yunanistan6 Mart

Ülkelerin regen çıkış tarihleri ilk sezonda bu şekilde. Bu tarihlerin her kayıtta farklı şekilde olabileceği SI games ekibi tarafından da önceden belirtilmişti. Fakat bu tarihlerden en fazla 1-2 hafta oynamayla diğer sezonların regen çıkış tarihleri de hemen hemen bu şekilde oluyor. Oynadığınız ilk 3 sezondan sonraki sezonlarda ise o sezona kadar ortalamaya göre belirleniyor.

Regen Bulma ile İlgili Ufak İpuçları

-“Dünya/World” sekmesi üzerinden bütün transferleri ay ay görebiliyoruz. Bu sekmede transferlerde “genç girişi/youth intake” i seçerek o ay takımların bünyelerine kattığı bütün regenlere ulaşabiliyoruz. Bunu ülke veya kıta bazlı da yapabileceğinizi unutmayın.

-Regenlerin listesini karşımıza getirdiğimizde “shift”e basılı tutarak regenlerin hepsini seçip sağ tıkla “kısa listeye ekle/add to shortlist” yapabiliriz. Bu oyunculardan gözlemci raporlarıyla bilgiler elde edebilir, listeyi oyuncu özelliklerine göre istediğiniz kriterlerden filtreyi düzenleyerek daraltabilirsiniz. Fakat burada ufak bir dipnot listeye eklediğiniz oyuncuların tümü seçiliyken “hepsini abonelikten çık/unfollow all” komutunu seçmezseniz yeni haber sayfanız bu oyuncularla dolup taşacaktır. Kötü oyuncuları eleyip elinizde belli alternatifler kaldıktan sonra tekrar bu oyuncuların haberlerine abone olabilirsiniz.

-Oyunda sözleşme imzalamak üzere olduğunuz regenlere mümkün olduğunca kulüp isterse sözleşmesini 1 sene uzatabilir maddesi eklemek her zaman sizin yararınıza olacaktır. Zira oyunda parlatacağınız bir regen sözleşme sonunda takımdan ayrılmak isteyebilir, uçuk kontratlar isteyebilir. Elinizi bu konuda güçlendirmeniz oldukça önemli.

-Son olarak oyunda regenlerin yetenekleri küçük istisnalar dışında kulüplerin genç kazandırma ağı, ülkelerin genç oyuncu yetiştirme kabiliyeti, altyapı hocaları ve altyapı sistemine göre değişiyor. Football Manager’daki gençlik sistemi en iyi olan takımları, ülkelerin genç oyuncu yetiştirme yeteneklerini, en iyi altyapı hocalarına sahip takımları, en iyi gençlik kazandırma ağına sahip takımları “Football Manager Gençlik Sistemi” yazımızda daha önce incelemiştik, isme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

0 Comments on “FM 2021 Regen Çıkış Tarihleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir