FM 2021 Beklenenden Geç Çıkacak

Teknik Adam

FM20 hiç kuşkusuz bu seneki Korona virüs pandemisi boyunca biz futbol severlerin en büyük kurtarıcı oldu ve olmaya da devam ediyor. Tüm bu süreç içerisinde artık Ağustos ayı ile birlikte Football Manager severlerin FM 2021 beklemeye başladı. Çünkü Eylül ve Ekim ayları FM için en hareketli zamanlardır.

Şimdiye kadar pek çok etkinlik ve oyun Korona virüs yüzünden ertelendi. Nitekim geçtiğimiz gün bu yapımlara bir yenisi daha eklendi. Football Manager serisinin yapımcı stüdyosu olan Sports Interactive kısa bir açıklama yayınladı.

Önceki haberimizde FM 2021 için tahminlerimiz söylemiştik. Hepimizin bildiği gibi Korona yüzünden neredeyse tüm dünyada futbol karşılaşmaları durduruldu. Yaklaşık 2-3 aylık bir aranın ardından tekrardan maçlar oynanmaya başladı ve 2019-2020 sezonu sona ermiş oldu. Tabi Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları ise hale devam etmekte.

FM 2021

Tüm bu süreç içerisinde Football Manager serisinin yapımcısı olan Sports Interactive çok fazla açıklama yapmasada onlar içinde işlerin pek parlak gitmediği ortada. Her ne kadar yaptıkları son basın açıklamasında hem geliştirme ekibini büyüttüklerinden hem de yeni bir oyunun bu yıl çıkacağından bahsetselerde bu yılın onlar içinde çok farklı olduğunu belirtmekteler.

Hala bazı liglerin yeni sezon için tam olarak nasıl planladıkları bilinmemekte. Bununla birlikte oyuncu takibinin zorlukları aynı zamanda geliştirme ekibinin ofis ortamından mahrum olması şirkete pek çok zorluklar getirmekte. Tüm bu gerçekler eşliğinde evet FM 2021 bu yıl raflardaki yerini alacak ama normal çıkış zamanında daha geç olacak.

Bizim tahminimiz Eylül ayı gibi ilk görüntüler gelmeye başlar. Ekim başlarında tam anlamıyla gördükten sonra Ekim ortalarında FM 2021 beta sürümüne kavuşmuş oluruz. Oyunun beta sürümü oyunun tam sürümünden 2-3 hafta önce çıktığını biliyoruz.  Bu yüzden Ekim’in son haftası veya Aralık başı gibi bu seneki oyun çıkmış olur diye düşünmekteyiz.

Öte yandan Sports Interactive FM 2021 ile platform sayısının da arttırılacağını açıkladı.  Belkide FM 2021 konsollarda da oynayabileceğiz artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir