Galatasaray’da Yeni Transfer Stratejisi

Galatasaray’da yaşanan başarısızlığın faturası sezon sonunda kesilecek. UEFA Şampiyonlar Ligi biletinin kaçması nedeniyle maliyeti yüksek oyuncularla yollarını ayıracağı iddia edildi.

10 oyuncu ile yollar ayrılıyor

Hürriyet’te yer alan habere göre, Galatasaray’da sezon bitimiyle birlikte en az 10 futbolcu ile yollar ayrılacak.

Önce Şampiyonlar Ligi, sonrasında Avrupa Ligi biletinin kaçması nedeniyle maliyeti yüksek olan yıldızlara birer birer veda edilecek. Sarı kırmızılı kulübe yıllık maliyeti 15 milyon Euro’nun üzerinde olan FalcaoBelhanda ve Feghouli’ye teşekkür edilerek 3 isim için gelecek transfer teklifleri değerlendirilecek.

Lemina ve Seri de düşünülmüyor

Sakatlığı nedeniyle 16 maç kaçıran ve maliyet-performans kriterinde sınıfta kalan Lemina ile birlikte Seri ile de yeni sezonda devam edilmeyecek.

Ayrıca takımdaki birçok eksiğe rağmen düşük performansları nedeniyle formayı alamayan ve rekabete ortak olamayan Jimmy DurmazŞenerAhmet ÇalıkSekidika gibi isimler de değişimden nasibini alacak.

Sözleşmesi biten Mariano’ya da kazanılan 2 şampiyonlukta sağladığı katkılardan ötürü teşekkür edilip, sağ beke Omar Elabdoulleai monte edilecek.

Genç ve yerli oyuncular hedefte

2 yıldır üst üste yer aldığı Devler Ligi’ne katılamayacağı için gelirlerdeki düşüşü ve yabancı sayısındaki azalmayı göz önünde bulunduracak olan yönetim, transferde genç ve yerli oyunculara ağırlık verecek.

Alt yapıdan Emin Bayram’ın ardından Işık Kaan ArslanAli Yavuz Kol ve Süleyman Luş, A takım kadrosuna dahil edilecek.

Emre KılınçOğulcan Çağlayan ve Kerem Aktürkoğlu’nun transferi sonrası özellikle gurbetçi takviyelerine ağırlık verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir