Turan Kupası!

Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler İcra Kurulu Üyesi Gürkan Teoman, sadece 11 Türk Devletinin takımlarının katılacağı sürdürülebilir bir lig düzenleme konusunda çalışmalar yapıldığını açıkladı. Bu organizasyon sayesinde Dünya’da yer alan Türk Devletleri Turan Kupası’nda buluşacak.

Amaç Türk Takımlarının Gelişimine Katkı Sağlamak

Bu kupa ile Türk Devletleri’nde yer alan kulüplere ek gelir sağlama imkanı tanınırken aynı zamanda uluslararası düzeyde bir bilgi alışverişinin de önü açılmış olacak. Turnuva’ya katılan takımlar altyapı, tesisleşme, kulüp yönetimi ve teknik konularda birbirleriyle bilgi paylaşımında bulunacak. Gürkan Teoman İHA’ya yaptığı açıklamada bu turnuva sayesinde Türk Devletlerinde yer alan takımların tanınırlığını ve bilinirliliğini arttırmayı amaçladıklarını belirtti.

Rol Model: Euroleague

Euroleague formatında düzenlenmesi düşünülen organizasyonda ülkemiz takımları dışında Kazakistan’dan Aktobe ve Karagandy, Azerbaycan’dan Qarabağ ve Neftçi, Rusya’dan UFA gibi takımların yer alması öngörülüyor. Pek çok akademisyen ve spor insanının destek verdiği turnuva hakkında çalışmalar devam ediyor. Ülkelerin detaylı planlama ve programlamayı tamamladıktan sonra turnuvayı tanıtmaları bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir