Football Manager 2021 Ne Zaman Çıkacak?

Teknik Adam

Sports Interactive tarafından tarafından geliştirilen ve futbol simülasyon oyunu olarak dünyanın en belkide rakipsiz olarak kabul gören Football Manager serisi yine büyük heyecanla bekleniyor. Milyonlarca futbol tutkunu ve Football Manager oyuncusu tek bir sorunun cevabını arıyor Football Manager 2021 Ne Zaman Çıkacak?

Football Manager 2021 için resmi çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, son yıllara bakıldığında, Sports Interactive oyunu Kasım ayının ilk haftalarında BETA sürümünü çıkarmayı hedefleyecek.

Football Manager 2020 ‘de Hangi Yenilikler Gelmişti?

Yeni Geliştirme Merkezi ile FM20’de altyapı takımlarının gelişimini takip etmek ve uzun soluklu planlar yapmak çok daha kolaylaşmıştı özellikle Kulüp Vizyonu yeniliği ile birlikte kulüp bazında özgün planlamalar yapıp, yönetim sizi bu planlamaların sonucuna göre performansınızı belirliyorlardı. Ayrıca Teknik Heyet ve Antremanlara eklenen ufak değişiklikler ile oyun detaylarını bir adım daha yukarı taşımıştı. Oyun motorunda her ne kadar çok fazla yenilik göremesekte grafikler konusunda sanırım her FM oyuncusunu tatmin edecek seviyeye gelmişti FM2020. Tabi FM2021 beklerken en merak edilen konu acaba Korona dönemi FM2021 ‘in çıkış tarihini etkiler mi?

Football Manager 2021 Çıkış Tarihi

Yukarıda da belirtiğimiz gibi henüz kesinleşmiş bir çıkış tarihi yok. Resmi kaynaklar tarafından yapılan son açıklamalar dikkate alınırsa FM2021 için hali hazırda bir plan var. Elbette Korona Pandemi sürecinde neredeyse tüm ligler durdu ve antrenmanlara bile ara verildi. Tüm bunlar ışığında Sports Interactive çalışanlarının bu ortam altında çalışması imkansız. Özellikle scout yapan çalışanların bizzat takım antrenmanlarını izleyip, altyapı çalışmalarına katıldıklarını biliyoruz. Şu ortamda seyahat kısıtlamaları ile birlikte bu tarz saha çalışmaları yapmak imkansız hale gelmiştir.

Football Manager önceki sürümleri ne zaman piyasaya sürülmüştü?
  • FM 2016: 13 Kasım
  • FM 2017: 4 Kasım
  • FM 2018: 10 Kasım
  • FM 2019: 2 Kasım
  • FM 2020: 31 Ekim

Tüm bunlar ışığında bizce oyunun çıkış tarihinde ufak bir gecikme söz konusu olacaktır. Tabi en kötü senaryo ise Sports Interactive’in çok fazla yenilik getirmeden FM2020’nin transfer güncellemesi şeklinde FM2021 ile karşımıza çıkması. Bizce böyle bir yeni oyun çıkarmaksa 2021 yılını pas geçmeleri daha sağlıklı olur.

0 Comments on “Football Manager 2021 Ne Zaman Çıkacak?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir