FM 2020 Regen Çıkış Tarihleri

Football Manager’da uzun soluklu oynadığımız oyunların başrol oyuncuları oyunun bize sunduğu gerçek olmayan regen oyuncular. Pek çok FM tutkununun ucuza bulup parlatıp sattığı süper yıldızlar kariyerine daha çok bağlanmasına sebep oluyor. Bu regenlerin her ülkede çıkış tarihleri farklı. Bu yazımızda regenlerin FM 20’de ülkelerdeki çıkış tarihlerini ve iyi regenleri bulabilmeniz için bir kaç ipucunu sizlerle paylaşacağız.

Regen Çıkış Tarihleri

Oyun içerisinde regen çıkışları kayıttan kayıda değişebiliyor fakat genel olarak aşağıda belirteceğimiz tarihlerde ülkelerde beliriyor. Sonraki senelerde tarihler hemen hemen aynı şekilde ilerliyor. Ülkelere göre regenlerin çıkış tarihleri şu şekilde:

ÜLKEİlk Sezon Regen Çıkış Tarihi
Almanya5 Mart
Amerika27 Aralık
Arjantin28 Ekim
Arnavutluk27 Şubat
Avustralya11 Eylül
Avusturya24 Şubat
Azerbaycan27 Şubat
Belçika9 Mart
Bosna Hersek27 Şubat
Brezilya14 Eylül
Bulgaristan7 Mart
Cezayir2 Ekim
Çek Cumhuriyeti4 Mart
Çin2 Eylül
Danimarka5 Mart
Ekvador23 Eylül
Fas3 Ekim
Fildişi Sahilleri3 Ekim
Finlandiya2 Ağustos
Fransa26 Şubat
Gana3 Ekim
Galler11 Mart
Güney Afrika22 Mart
Güney Kore6 Eylül
Hırvatistan5 Mart
Hollanda17 Mart
İngiltere28 Şubat
İrlanda12 Eylül
İtalya15 Mart
İskoçya3 Mart
İspanya27 Şubat
İsveç23 Ağustos
İsviçre27 Mart
İzlanda31 Temmuz
Japonya26 Ağustos
Kamerun3 Ekim
Kosta Rika15 Şubat
Kolombiya 2 Ocak
Macaristan27 Şubat
Mısır3 Ekim
Meksika15 Şubat
Paraguay24 Eylül
Peru5 Eylül
Polonya24 Şubat
Portekiz16 Mart
Romanya12 Mart
Rusya9 Şubat
Senegal3 Ekim
Sırbistan22 Şubat
Slovakya6 Mart
Slovenya7 Mart
Türkiye4 Mart
Ukrayna6 Mart
Uruguay18 Temmuz
Yunanistan4 Mart

Ülkelerin regen çıkış tarihleri ilk sezonda bu şekilde. Bu tarihlerin her kayıtta farklı şekilde olabileceği SI games ekibi tarafından da önceden belirtilmişti. Fakat bu tarihlerden en fazla 1 hafta oynamayla diğer sezonların regen çıkış tarihleri de hemen hemen bu şekilde oluyor. Oynadığınız ilk 3 sezondan sonraki sezonlarda ise o sezona kadar ortalamaya göre belirleniyor.

Regen Bulma İle İlgili Ufak İpuçları

-“Dünya/World” sekmesi üzerinden bütün transferleri ay ay görebiliyoruz. Bu sekmede transferlerde “genç girişi/youth intake” i seçerek o ay takımların bünyelerine kattığı bütün regenlere ulaşabiliyoruz. Bunu ülke veya kıta bazlı da yapabileceğinizi unutmayın.

-Regenlerin listesini karşımıza getirdiğimizde “shift”e basılı tutarak regenlerin hepsini seçip sağ tıkla “kısa listeye ekle/add to shortlist” yapabiliriz. Bu oyunculardan gözlemci raporlarıyla bilgiler elde edebilir, listeyi oyuncu özelliklerine göre istediğiniz kriterlerden filtreyi düzenleyerek daraltabilirsiniz. Fakat burada ufak bir dipnot listeye eklediğiniz oyuncuların tümü seçiliyken “hepsini abonelikten çık/unfollow all” komutunu seçmezseniz yeni haber sayfanız bu oyuncularla dolup taşacaktır. Kötü oyuncuları eleyip elinizde belli alternatifler kaldıktan sonra tekrar bu oyuncuların haberlerine abone olabilirsiniz.

-Oyunda sözleşme imzalamak üzere olduğunuz regenlere mümkün olduğunca kulüp isterse sözleşmesini 1 sene uzatabilir maddesi eklemek her zaman sizin yararınıza olacaktır. Zira oyunda parlatacağınız bir regen sözleşme sonunda takımdan ayrılmak isteyebilir, uçuk kontratlar isteyebilir. Elinizi bu konuda güçlendirmeniz oldukça önemli.

-Son olarak oyunda regenlerin yetenekleri küçük istisnalar dışında kulüplerin genç kazandırma ağı, ülkelerin genç oyuncu yetiştirme kabiliyeti, altyapı hocaları ve altyapı sistemine göre değişiyor. Football Manager’daki gençlik sistemi en iyi olan takımları, ülkelerin genç oyuncu yetiştirme yeteneklerini, en iyi altyapı hocalarına sahip takımları, en iyi gençlik kazandırma ağına sahip takımları “Football Manager Gençlik Sistemi” yazımızda daha önce incelemiştik, isme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir