Korona Virüsü Zamanı Oynanacak Mobil Oyunlar

Malum, Korona Virüsü ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kendini gösterdi. Bugünlerde olağanüstü bir durum ile karşı karşıyayız. Dışarı çıkmak oldukça tehlikeli bir hal almaya başladı. Pek çok firma evden çalışma ya da ücretsiz izinler ile çalışanlarını evlerine gönderdi. Peki böylesine can sıkıcı ortamda evimizde biraz olsun eğlenmek için sizlere Korona Virüs ‘ü döneminde oynamaya başlayabileceğiniz eğlenceli mobil oyunları bir araya getirdik. Umarım en kısa dönemde Korona Virüs’ü etkisini yittirir ve bizlerde sağlıklı yaşamlarımıza geri döneriz.

İşte o mobil oyunlar:

PLAGUE INC

Plague INC

Sanırım bu oyunu bilenler ya da duyanlar için çok sürpriz olmasa gerek. Evet, Plague INC listemizin en başında çünkü oyun tam anlamıyla şu anki güncel durumumuz ile alakalı. Plague INC oyununda yaratmış olduğunuz virüsü tüm dünyaya bulaştırmaya ve bütün insanlığı yok etmeye çalıştığınız bir oyun. Oyunda oluşturmuş olduğumuz virüsü tüm dünyadaki sağlık örgütlerinin büyük uğraşlarına karşılık geliştiriyor ve virüsün sebeb olduğu hastalığı dünya çapında bir salgın haline gelmesini sağlıyoruz. Amacımız ise açık… insanlığı yok etmek! Aslında bir bakıma bugünkü konuşulan Korona Virüs ‘ü komplo teorilerini bir bakıma doğrulayabilecek bir senaryo aslında.

Mobile Legends

Mobile Legends

Vainglory ve Heroes of Order and Chaos gibi mobil dünyanın MOBA oyunu. Oyuncular 5 er kişilik 2 grup kule savaşı yapmaktadır. Bu oyuncuların belirli bir yetenekleri ve güçleri bulunmaktadır. Oyun da para ile bir çok sey almak mümkün. Oyunda yapmanız gereken kuleleri korumak hayatta kalmaya çalışmak.  League of Legends veya DOTA oyunlarını sevenlerin, yattığı yerden telefondan keyifle oynayabileceği bir oyun.

Archero

Archero

Mobil oyunların Dark Souls’u olan bu oyunda okçuluk yeteneğiniz ile seviye atlamaya çalışıyorsunuz. Oyun bazı yerlerde oldukça zorlayacı olabiliyor ve en can alıcı nokta ise bu oyunda öldüğünüzde, tekrar baştan başlamanız gerekmektedir. O yüzden sabırsız biri iseniz elinizdeki mobil cihazı kırmanız muhtemel. Oyunda bir çok çeşit silahta bulunuyor. Bunlar tamamen kendi zevkinize bağlı bir şey. Önemli olanlar yeteneklerdir.

World of Tanks Blitz

 World of Tanks Blitz

Efsanevi Tank Avı oyununa merhaba deyin! Dünya üzerinde 100 milyondan fazla oyuncudan oluşan topluluk ile seçtiğiniz savaş tankları ile kıyasıya mücadele edin. 7’ye 7 savaş formatında ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla birlikte savaşın, zırhlı araçlar araştırın ve geliştirin, farklı taktikler kullanın ve zaferden zafere koşun. Tankınızı seçin ve savaşa atılın! Oyunun hem PC hem de mobil versiyonları var. Oldukça başarılı grafikler ile birlikte eğlenceli dakiklar sizleri bekliyor.

Asphalt 9: Legends

 Asphalt 9: Legends

Araba yarışı dendiğinde ilk akla gelen elbetteki Asphalt serisi oluyor. Herhalde adından da anlayacağınız üzere asfalt yarışları içeren bir mobil oyun ve tartışmasız kategorisinin en iyi oyunu. Grafikleri oynanışı ve araba çeşitliliği olmak üzere rakiplerine göre en iyi ücretsiz mobil araba yarış oyunu.

Kingdom Rush

 Kingdom Rush

Kingdom Rush bir tower-defence (kule savunma) tarzında bir oyun. Hem grafikleri hem oynanışı hem de farklı derecelerde ki zorluk seviyeleri ile  bu mobil-defence oyununu oynarken oldukça keyif alacaksınız. Oyundaki amaç kalenizi korumaktır. Orklar, ama aynı zamanda goblinler, ruhlar, şeytanlar ve diğer yaratıklar kalenizi yıkmak için gelirken sizde kuleler kurarak ve onları geliştirerek savunma yapmalısınız. 

FM20 4-2-1-3 Gol Yağmuru Taktiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir