Football Manager 2020 Taktik Rehberi – En İyi Taktikler

FM20

Football Manager 2020 Taktik Rehberi sizlere kariyeriniz boyunca kullanabileceğiniz en iyi taktikler konusunda yardımcı olacaktır. Tabi ki, her zaman için en iyi taktik takımınızın kadro ve rakibinize göre şekillendirdiğiniz taktiktir. Lakin, özellikle FM20 ile Football Manager serüvenine yeni başlayanlar veya taktik konusunda yardım arayanlar için bu yazımız oldukça faydalı olacaktır.

Football Manager 2020 Taktikleri

Artık sadece büyük isimleri kulübünüze katarak ve oyun başında oluşturmuş olduğunuz taktik ile başarılı bir FM kariyeri elde etmek pek mümkün olmamaktadır. Nitekim serinin bu şekle gelmesi oyunu daha gerçekçi ve farklı yollardan oynamanın yolunu açmıştır. Diğer Football Manager Rehber yazılarımız gibi bu yazımızda da sizlere Football Manager 2020 ‘de kullanabileceğiniz taktikleri anlatacağız.

Kanat Oyunu

En İyi Formasyon:

4-4-2 veya 4-2-4 Geniş

Bu taktik için aslında çok fazla yetenekli oyunculara sahip olmak zorunda değilsiniz. Tipik bir kontra ya da doldur boşalt şeklinde size karşı güçlü olan rakipleriniz ile çıkacağınız zorlu maçlarda kullabilirsiniz. Tabi özellikle kanat oyuncularınızın mümkün olduğunca yükse orta açma ve içe kat etme özelliklerinin yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca eğer ki hızlı kontra atak düzeninde oynayacaksanız kanat oyuncularınız top sürme,denge ve hız özelliklerininde en az 15 olması gerekecektir.

Topa Sahip Ol

En İyi Formasyon:

4-2-3-1 veya 4-2-3-1 DM Geniş

Bu taktik daha çok hem oyuncu üstünlüğü bakımından hem de defansif anlamda çok fazla risk almadan topu çevirerek sakin bir şekilde hücum etmenizi sağlayacaktır. Burada ki en büyük amaç topa sahip olmaktır, gol atmak değildir! O yüzden mümkün olduğunca yüksek Güç’e sahip ve aynı zamanda orta ve hücum bölgesinde Takım Oyunu özelliği 15 üzeri olan oyuncular ile uygun bir taktik olacktır. Tek forvet ile oynamak bu taktiğin daha güçlü bir şekilde çalışmasına olanak sağlayacaktır. Sonuçta hızlı bir şekilde hücum bölgesine gitmediğiniz için en uçta iki tane forvet bulundurmanın bir amacı olmayacaktır.

Gegenpres

En İyi Formasyon:

4-1-4-1 DM Geniş veya 4-2-3-1 Geniş

Herhalde FM içerisindeki en tehlikeli oyun tarzına sahip taktik, gegenprestir. Bu taktik için uygun oyun anlayışı ve oyuncularınız yok ise genellikle çok gol yiyip aynı zamanda sezon boyunca çok fazla sakat vereceksiniz. Bunları söyledikten sonra herhalde az çok oyuncularınızın bu taktik ile verimli olması için yüksek Güç ve Fitness ‘a sahip olması gerektiğini tahmin etmişsinizdir. Çalışkanlık, Önsezi ve Kararlılık özelliklerini bu taktik için çok önemli unsurlar olacaktır.

Şimdilik FM20 Taktik rehberimizden bu kadar. İlerliyen zamanlarda tam taktik çözümlerimiz ile yine sizler ile birlikte olacağız. Hepinize bol FM’li günler.

0 Comments on “Football Manager 2020 Taktik Rehberi – En İyi Taktikler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir