FM19 Antrenman Sistemi

FM19 Antrenman Sistemi

FM19 ile antrenman sistemi oldukça yenilenmiş ve daha fazla detay gelmişti. Hatta oyunun antrenman sistemi geliştirilirken pek çok profesyonel takımın antrenörleri ile bir araya gelerek gerçek hayatta nasıl bir antrenman sistemi içerisinde çalıştıkları incelenmişti.

Antrenman programınızı takımınızın sezon boyunca gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan günde üç antrenman yaptırabileceğiniz oturum ayrılmıştır. Bir oturumu tıkladığınızda, takımınıza yaptırmak istediğiniz antrenmana yönelik 10 farklı eğitim seçeneğini gösteren yeni bir pencere açılacaktır. Bu 10 seçenek içerisinde takımınızın gelişimini istediğiniz gibi ayarlama şansına sahipsiniz. Bu seçenekler arasında takım sadakati ve topluma yönelik sosyal yardım etkinlikleri gibi yepyeni özelliklerde yer alıyor.

Sezonun hafta ve ayları arasındaki farklı oturumlar antrenman programınızı oluşturur. Önceden ayarlanmış zamanlamaları ayarlayabilir veya “Programlar” sekmesi aracılığıyla sıfırdan kendi ısmarlama programınızı bile oluşturabilirsiniz. Sezon öncesi eğitimin yanı sıra sezon öncesi eğitim için önceden hazırlanmış birkaç program olduğunu ve oyuncularınızla taktik oyun anlayışınıza uygun çalışmanıza olanak tanıyan programların olduğunu göreceksiniz.

Önceden ayarlanmış programların çeşitliliği, ekibinizin büyük bir maç için hazırlanmak istediğiniz zaman veya fikstür sıkışıklığı döneminiz olduğunda ihtiyaç duyduğunuz takımın ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlar. Eşleşmelerden ve uçak seyahatleri bile ekibinizin rutinine dahil edilir. Haftalık süren bu programları, önümüzdeki haftalar için takımınızın demirbaşlarına sığdırmak veya futbol felsefesini oyuncularınızın zihnine çekmek gibi daha uzun süreli bir şey üzerinde çalışmak üzere birleştirebilirsiniz.

Yeni Mentoring Ekranı

FM 2019 için bir başka yenilik, özel eğitim vermenin yeni Rehberlik (Mentoring) Sistemi altında toplanmasıdır. Şimdi, üst düzey oyuncuların genç oyuncularla yakın çalışacağı en az üç oyuncudan rehberlik grupları oluşturabilirsiniz. Rehberlik, genç oyuncuların kişiliğini ve oyuncu özelliklerini etkiler, bu nedenle bu genç oyuncuları kadro boyunca geliştirmek istediğiniz kişilik tipine sahip olan oyuncularla eşleştirmeye değer.

Antrenman Genel Bakış ekranı pek çok kapsamlı bilgi sunar. Örneğin, son antrenman seanslarında ve antrenman puanlarının yanı sıra hangi antrenmanlarda iyi performans gösterdiklerini belirten Antrenman Performansı panelini görebilirsiniz. Bu özellik serilere ilk kez çıkmasını ve çok kullanışlı bir araç olduğunu kanıtlamaktadır. Oyuncuları değiştirmek için, pozisyonlara veya rollere doğru antrenman yapabileceğiniz ve buna göre oyuncunun yoğunluğunu ayarlayabileceğiniz bireysel antrenmanlardır.

Takımınızın antrenmanı düzenli olarak güncellenecek ve takımınızın antrenmanı ile ilgili bilgileri gelen kutusuyla alacaksınız. Ayrıca, ayarlanmışsanız diğer takımlar hakkında da bilgi alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir