Football Manager 2020 Yeni Özellikler

FM 2020

Son haftalarda hem blog yazıları hem de sosyal medya paylaşımları ile Football Manager 2020 ‘nin yeni özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Her ne kadar oyunun daha beta sürümü yayınlanmış olmasada sizler için gelmesi artık kesinleşmiş bu yeni özellikleri bu yazımızda mercek altına alalım istedik.

Football Manager serileri boyunca gelen yenilikler oyuna oldukça detay katmıştır. Bazen eski oyunlarına bakınca oyunun nereden nereye geldiğini görmek gerçekten heyecan verici. Football Manager 2020 ile birlikte belli başlı yenilik ve geliştirmeler ile FM oyun tecrübemizi bir üst seviyeye çıkaracak gibi.

Gelelim şimdi oyunda ki belli başlı yenilik ve geliştirmelere.

Kulüp Vizyonu

Kulübünüzün vizyonu üç bölüme ayrılmıştır – kulüp kültürü, devam eden hedefler ve kulübünüzün beş yıllık planı. Kulübünüzün vizyonları dinamiktir ve oyun boyunca siz ilerledikçe bunlarda değişecektir.

Kulüp kültürü hedefleri, kulübün transfer politikası etrafında belirlenmiş hedeflerin yanı sıra, yönetimin sizden beklediği futbol tarzınıda içerebilmektedir.

Beş yıllık plan hedefleri sezonlara göre bölünür. Bu hedefler, kurulun nihai vizyonunu gerçekleştirmek için beş yıl boyunca finansal, altyapı ve rekabet hedeflerinin bir karışımını içermektedir.

Devam eden hedefler, yönetici olarak görev süreniz boyunca uymanız beklenen görevlerdir. Bu hedefler kulübün kimliğine kazınmış ve belkide en az değişim gösterecek ana hedefler olacaktır.

Yeni Kulüp Vizyonu sayesinde artık yönetimin sizden tam olarak neler beklediğini daha net görecek ve kısa veya uzun dönem takım planlarını ona göre yapacaksınız. Belkide yönetim ile daha iyi anlaşmanızı sağlayacak bu özellik sayesinde daha başarılı ve uzun soluklu bir kulüp yönetimine imza atacaksınız.

Gelişim Merkezi

Belkide Football Manager 2020 ‘de en çok merakla beklenen oyun özelliklerinden biri. Bence eklenecek o kadar çok detay var ki bu bölüm içerisinde. Football Manager oyununu gerçek bir futbol simülasyonu yapan en büyük özelliği hem oyun içinde gerçek hayatta olan genç yetenekleri geliştirmek hem de sizin oyun tarafından yaratılmış cevherleri bulup parlatmanız. Zaten taktik derinliği bakımından en detaylı futbol oyunu iken bir de böyle kendi yıldızlarınızı yaratmanız oyunu gerçek anlamda zevkli kılıyor.

İşte tamda bu konuda oyuna getirilen yeni bir bölüm devreye girecek. Gelişim Merkezi, oldukça detaylı bir merkez.

Gelişim Merkezinde izleyebileceğiniz oyuncular sadece şu anda kulübünüzde bulunan oyuncular değil, aynı zamanda kiralık olarak giden oyuncuları takip edip performanslarına ve derecelendirmelerine erişim sağlayarak onların gelişimlerini daha yakından izleyebileceksiniz.

Altyapınızda ki oyuncuların potansiyellerini buradan inceleyip gerçekten A takımda forma giymeye ne kadar yakınlar görebileceksiniz.

Geliştirme Merkezi ayrıca her yıl belli zamanlarda olan genç yetenek alımınızın bir önizlemesini de sunacak. Sadece gelen genç oyuncuların potansiyelini görmeyeceksiniz, aynı zamanda hangi pozisyonda ne kadar yetenekli oyuncu gelişip gelişmediğini yakından takip edeceksiniz. Böylece belkide yepyeni bir jenerasyonu yaratabileceksiniz.

Yeni Oyuncu Kontrat Sistemi

Artık yeni sözleşme imzalar iken oyuncunun ne kadar süre forma alabileceğini ve bunu bütün kontrat sezonları için yapabileceksiniz. Böylelikle her iki tarafında önünde net bir oyun planı ortaya çıkmış olacak.

Bu yenilik ile belkide çok önemli bir oyuncu olmayan ve arada bir forma şansı vereceğiniz bir oyuncunun sezon ortasında takım içi huzursuzluk çıkarmasını engelleyecek gibi. Çünkü daha detaylı bir oyun planı sözleşmesine dahil olacağından oyuncunun oyun zamanı beklentiside ona göre şekillenecektir.

Yeni Grafikler

FM20

Oyuncu modelleri FM19 ‘a göre önemli bir geliştirme göstermektedir. Modellemeler tarafından yapılan iyileştirmeler sayesinde artık oyuncular daha gerçekçi görünecek.

Kit dokuları elden geçirildi. Maç esnasında ki oyuncu hareketlerine bağlı olaraktan formada ki oynamalar ve bazı gerçekçi modellemeler ile artık maç anında futbolcular daha gerçekçi bir hareket ediyormuş gibi görünecek.

Futbol stadları, FM19’daki önceki örneklerle karşılaştırıldığında en büyük yenilikleri almış gibi görünüyor. Sahalar artık hava koşullarından bariz bir şekilde etkilenecek . Ayrıca, stad yüzeyinden akan su ve çamur parçacıkları eklenerek hem stad çevresi hemde saha içinin maç boyunca görünür şekilde bozulmasına yol açacak.

Işıklandırmalarda yapılan geliştirme ile artık saha ve stad daha canlı bir görünüme kavuşmuş olacak.

4-3-3 FM Taktik Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir