Football Manager Taktik: 4-3-3 Hücum

Bir başka FM19 taktiği ile karşınızdayız. Bu taktiğimiz takımınız biraz daha fazla topu ayağınızda tutmaya çalışacaktır. Özellikle orta sahada Karar Alma, Takım Oyunu ve Teknik özellikleri 15 ve üzeri olan oyuncular ile çok daha verimli çalışacak bir taktik. Nitekim Pas özellikleri iyi olan orta saha oyuncuları oyunu kanada açarak rakip takımın savunma genişliğini açmaya zorlayıp kapalı savunma yapmasını engelleyecektir. Tabi bu noktada hızlı kanat forvetler kullanmanızda fayda var. Aksi takdirde çok daha yavaş bir hucüm sergileyeceksiniz. Bu durum da genel anlamda gol sayısınız az olacaktır. Yani ayağınızda fazla top tutmanız maç sonucuna çok bir etki etmeyecektir.

Defans hattı ise kesinlikle Soğukkanlılığı ve Güç özellikleri yüksek olan pasör stoperler tercih etmekte yarar var. Bekler konusunda ise kanat forvetlerinizin özelliklerine göre şekillendirmenizde yarar var. Hızlanma, Dripling ve Denge özellikleri yüksek kanat forvetleriniz var ise İçeri Kat Et komutları ile beklerinize çok fazla iş bırakmamış olursunuz eğer ki iyi bekleriniz yok ise.

Forvet ise kesinlikle Çalışkanlık ve Topsuz Alan özellikleri ortalamanın üzerinde olan bir oyuncu olmalı. Diğer türlü gol yollarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama tekrardan söylüyorum Kanat Forvetlerinizin oyuncu profillerine göre Forvet pozisyonu içinde değişik opsiyonlar deneyebilirsiniz.

Şimdi gelin taktiğimizi inceleyelim:

Takım Dizilişi

FM19 Taktik

Topa Sahipken

FM19 Taktik

Geçiş Oyununda

FM19 Taktik

Top Rakipteyken

FM19 Taktik

Yenilmezler Taktiği

Football Manager 2019 ‘da nasıl taktik yüklenir bilmiyorsanız daha çok önceki yazmış olduğumuz bu yazımızda FM19 ‘da nasıl taktik yükleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir başka Football Manager Taktik yazımızda görüşmek üzere.

0 Comments on “Football Manager Taktik: 4-3-3 Hücum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir