Football Manager 2020 – Beklenen Yenilikler – Fiyatı Ne Olacak?

Teknik Adam

Resmi olarak henüz bir çıkış tarihi belli olmasada biz FM oyuncuları artık Football Manager 2020 ‘yi beklemeye başladık. Özellikle transfer sezonun yavaş yavaş sona ererken yeni ve güncel kadrolar ile yepyeni özelliklere sahip bir FM 20 oyunu hiçte fena olmazdı.

Football Manager

Oyunun Çıkış Tarihi

Önceki yazımızda aslında Football Manager 2020 konusuna biraz değinmiştik burada. Herkes bir çıkış tarihi tahmininde bulunmakta. En çok öne çıkan tarih ise Kasım aynın ikinci Cuma’sına denk gelen 8 Kasım 2019 tarihi. Malum FM oyunları Kasım ayını çok sever. Özellikle günlerde Cuma ise.

Bir önceki oyunu olan FM 19, bir milyonun üzerinde kopya satışını daha ilk 4 ay içerisinde bulmuştu. Bu da Sports Interactive için çok güzel bir rekor demek. Miles Jacobson ise aynı zamanda FM 18 ‘de olduğundan daha fazla oyuncu artık Steam üzerinden oynamakta olduğunu belirtmişti.

Football Manager 2020 Oyunun Fiyatı

Football Manager 2019 için belirlenen 179 TL’lik ön sipariş fiyatı Football Manager 2020 için de aynen geçerli. Erken Sipariş Bonusu kampanyası düzenleyen Sports Interactive bu kapsamda FM 2020 ’de %10 indirim yapıyor.

Bu indirim ile birlikte FM 20 ‘ye 161 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Tabi Erken Sipariş olduğu için oyunun resmi çıkış tarini beklemek zorundasınız. Hala resmi olarak çıkış tarihi konusunda bir bilgi açıklanmadı. Ama Kasım ayında olacağı artık kesinleşti. Erken Sipariş ile oyuna sahip olanlar aynı zamanda BETA sürümünüde oyunun resmi çıkış tarihinden iki hafta öncesinden ulaşabilecek.

Kadınlar Futbolu

Aslında daha önceleri FIFA oyunu ile gündeme gelen ve özellikle Fransa ‘da yapılan FIFA Kadınlar Dünya Kupası sonrası iyice merak edilen konulardan biri: Football Manager ‘da Kadınlar Futbol Lig ‘i görecekmiyiz. Miles Jacobson ‘dan edinilen bilgiye göre kendisi şu an için bunun pekte kârlı bir yatırım olarak görmediğini ve bu yüzden şimdilik böyle bir yenilik düşünülmediğini belirtmişti.

Sanırım Football Manager ‘da Kadın futbolcularımı görmek için öncelikle FIFA ve UEFA ‘nın bu konu üzerine düşüp ve Kadınlar Futbolu ‘na olan ilgiyi artırmasını beklememiz gerekecek.

Daha Fazla Resmi Logo ve Takım İsimleri

Bundesliga ile olan anlaşmadan sonra FM 19 da resmi olarak Alman ligi takımlarının logolarını görmüştük. FM 20 üzerinde ise beklenti daha fazla lig ve takım sponsorlukları olsa gerek. Aslında her sene Sports Interactive bu konu üzerinde yavaşta olsa doğru bir yol izleyerek logo ve takım sponsorluklarını arttırıyor. Bu sene ki oyunda da daha fazla resmi logo ve takım ismi görecez gibi.

Tüm bunların dışında 3D oyun motoruna gelebilecek yenilikler ve geliştirmeler hakkında herhangi bir bilgi yok. Genel beklentinin her ne kadar bir FIFA veya PES kadar olmasada biraz daha gerçekçi oyuncu karakterleri ve oynanış görselleri.

Bakalım Football Manager 2020 bizlere neler sunacak. Heyecanla bekliyoruz.

1 Comment on “Football Manager 2020 – Beklenen Yenilikler – Fiyatı Ne Olacak?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir