Football Manager Rehber: Football Manager ’da Taktik Nasıl Yüklenir?

FM2019

Football Manager rehber niteliğinde olacak bir yazımız ile karşınızdayız. Hem oyuna yeni başlayanlar için hem de oyunun bazı özelliklerini bilmiyenlere yardımcı olabilecek bir yazı ile karşınızdayız. Football Manager ‘da Taktik Nasıl Yüklenir ?

Bir arkadaşınız size çok kullandığı ve gayette başarılı olduğu bir taktik gönderdi ya da internette gezinirken denk geldiğiniz ve takımınıza uygulamak istediğiniz bir taktik var. İşte tam olarak Football Manager oyunlarında bu tarz taktik paylaşımı yapmak oldukça basit.

Öncelikle Football Manager taktik dosyaların özel bir uzantısı var: “.fmf

Bu taktik dosyasını istediğiniz klasöre koyabileceğiniz gibi direk olarak: Belgelerim > Sports Interactive > Football Manager 2019 > Tactics klasörünün içerisine koyabilirsiniz. Football Manager oyunun kendi Tactics klasörüne koymanızı öneririz böylelikle daha kolay ve düzenli bir şekilde taktiklerinize belli bir yerden ulaşmış olacaksınız.

Daha sonradan oyunu açığ Taktik ekranına gelin. Ardından ” + ” sembolüne yani yeni taktik ekleme butonuna tıklayarak Taktik Yükle kısmına tıklayın.

Football Manager taktik yükleme

Karşınıza gelen ekranda taktik dosyası nerede ise orayı seçin. Gördüğünüz gibi default olarak Football Manager ‘ın Belgeler dizininde olan Tactics klasörü geliyor. Eğer siz başka bir yere taktik dosyanızı koydusanız Konum kısmından dosyanızın bulun ve seçin ve Yükle butonuna basın. Taktiğiniz artık kullanıma hazır!

Football Manager Taktik Yükleme

İşte bu kadar basit. Artık sizde çevreden bulduğunuz ve dosyası sunulan taktikleri rahatlıkla oyununuza dahil edip deneyebilirsiniz. Kim bilir belkide çok seveceğiniz ve sizi başarılardan başarıya götürecek o sihirli taktiği bulacaksınız bu yazıyı okuduktan sonra. Biz sitemizde daha önceden bir taktik paylaşmıştık isterseniz inceleyip az önceki nasıl taktik yüklerim konusunda ilk pratiğinizi yapmış olursunuz.

Yenilmezler taktiğini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Yenilmezler Taktiği Football Manager 2019

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Rehber niteliğinde olacak diğer yazılarımızda görüşmek üzere. Şimdilik bizden bu kadar. Bol FM ‘li günler dileriz.

0 Comments on “Football Manager Rehber: Football Manager ’da Taktik Nasıl Yüklenir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir