FOOTBALL MANAGER 2020 ÇIKIŞ TARİHİ VE YENİLİKLER

Football Manager 2020

Her FM oyuncusunda bugünlerde sorduğu sorular şu: Football Manager 2020 ne zaman çıkacak? Nasıl bir oyun olacak? Değişiklikler neler olacak? Fiyatı ne kadar olacak? Bu yazımızda sizlere Football Manager 2020 hakkındaki son gelişmelerden bahsedeceğiz. Herkes gibi bizlerde o büyük Championship Manager ‘dan Football Manager göçünü 5 Kasım 2004 yılında yapmıştık. FM 2005 ile yepyeni bir çağ başlamıştı ve bizlere her sene Kasım aylarını daha büyük bir heyecan ile beklememize neden olmuştu. Henüz resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasada Miles Jacobson (oyunun yapımcısı) Twitter üzerinden Football Manager 2020 hakkında çok heyecanlı şeylerin bizleri beklediğine dair mesajlar vermişti.

Football Manager 2019 ile birlikte oyun bizlere tam tamına 51 ülkeden 116 lig sunmuştu. Bu gerçekten şimdiye kadarki en kapsamlı Football Manager oyunu idi. Görünen o ki, FM20 ile birlikte bu sayı daha da yukarı çıkacak. Böylelikle herkes mümkün olduğunca en çok hayal ettiği futbol kulübünü yönetme fırsatına sahip olmuş olacak. Bu gerçekten heyecan verici gelişmelerden biri.

Football Manager 2020 Çıkış Tarihi

Football Manager 2020 ‘inin henüz resmi olarak herhangi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Fakat daha önceki oyunların çıkış tarihlerini göz önüne alaraktan oyunun bu yılda Kasım ayının ilk iki haftası içerisinde çıkmasını bekliyoruz. Tabiki çıkış tarihinden önce bir BETA sürümüde yayınlanmış olacaktır. BETA sürümünün çıkış tarihi ise büyük bir ihtimal Ekim ortası yani yaklaşık oyunun çıkış tarihinden 2-3 hafta öncesinden olur.

FM 2020 HANGİ PLATFORMLARDA YER ALACAK?

Football Manager Touch için açıklama yapan Sports Interactive’in direktörü Miles Jacobson’a göre Nintendo Switch için 2020 yılında oyunun geri dönmesini beklediğini söyledi. Ayrıca FM Touch satışları için ”başarıdan uzak yorumunu yaptı”. Kısa bir süre önce E3 2019’da oyunun yayınlanacağı bilgisinden sonra son olarak FM 2020 ‘nin tam sürümünün Google Stadia’da da yayınlanacağı açıklandı. Kaynak

Tüm bunların dışında oyunun Xbox ve PS sürümleri için herhangi bir beklentide olmanın bir gereği yok. Herhalde uzun bir sürede konsol platformlarında kendisini göremeyeceğiz. Sadece geçen yılda olduğu gibi Nintendo Switch içinde yayımlanacak. Ama Google Stadia için heyecan verici bir durum olacaktır. Her ne kadar ülkemide Google Stadia servisi sunulmasada, artık Football Manager ‘i internete bağlı neredeyse tüm cihazlarda oynayabilecek olmak gerçekten heyecan verici olacak. FPS oyunları gibi oyunlar için gereken fiber internet yapısına da ihtiyaç olmayacaktır. Malum Football Manager sistemi o kadar kasan bir oyun değil ve yüksek bir veri alışveriş ihtiyacı olmayacaktır. O yüzden normal VDSL ınternet altyapısının sunmuş olduğu internet hızları ile Google Stadia, eğer ki ülkemize gelirse, Football Manager’ i sorunsuz oynayabileceğiz.

Beklenen Yenilikler

Gerek forumlarda gerekse sosyal medyada FM fanları oyun içi bekledikleri yenilikleri seslendirmeye başladılar. Bun beklentilerin arasında herhalde en yoğun olarak adlandırılanı ise takım lisansları oldu. Football Manager yıllar geçsede hala bu konuda tam anlamıyla beklentiyi karşılamış değil. Her ne kadar çeşitli yamalar ile hem yüz paketleri hem de takım lisans paketleri işimizi çözsede bunu direk orijinal oyundan beklemek gayet makul bir beklenti sanırım.

Yeni scout sistemi oldukça iyi görünüyordu Football Manager 2019 ‘da. Özellikle Analyst ve Scout farkının oluşması ve scout mail sistemindeki yenilikler gerçekten pek çok işi kolaylaştırıyor ve bizlere oyun içerisinde daha fazla oyuncu profili tanıtılması sağlanıyordu. Beklene bir diğer yenilik ise lokasyonun ülke bazından bölge-şehir seviyesine inmesi. Böylelikle civar bölgelere daha hızlı bir scout yapısı kurup daha kısa süre daha çok bilgi toplayabilecek scout ekibimiz.

Evet şimdilik Football Manager 2020 hakkında söyleceklerimiz bunlar. Sizde bu sene çıkacak olan Football Manager 2020 oyunundan neler bekliyorsunuz aşağıda yorum olarak bizlerle paylaşın. İleriki zamanda herhangi bir yeni haber duyumunda bunu en kısa zamanda sizlerle paylaşma ümidi ile bol FM ‘li günler hepinize!

GÜNCELLEME

Oyunun Kasım ayında çıkacağı artık kesinleşti. Sports Interactive çok fazla detay vermesede FM 20 için bir tanıtım videosu yayınlayarak on sipariş almaya başladığını açıkladı. Video da oyun içi herhangi bir görüntü olmasada bizleri heyecanlandırmaya yetti diye düşünüyorum.

Kaynak

0 Comments on “FOOTBALL MANAGER 2020 ÇIKIŞ TARİHİ VE YENİLİKLER”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir