Nostalji: CM 01-02

Futbolda menajerlik oyunlarının pek çoğunun ilk göz ağrısı Championship Manager 01-02. Basit arayüzü, hızlı ve akıcı oyun, basit görseller oyuncuyu her zaman kendine çekiyor. Zira hepimizin bildiği gibi Football Manager her geçen yıl daha fazla detaylı hale geliyor. Oyunun bu diğer oyunlara göre basit yapısı biz 90 nesli için ilk gördüğümüzde çok büyüleyici gelmişti. Spikerin olması, gol olduğunda ekranın yanıp sönmesi, bu kadar geniş veritabanı ve ligler hepsi bizi saatlerce bilgisayarlarımıza kitlemişti. Günümüzde de Ali Ece oyunun güncel kadrolu versiyonunu halen oynadığını katıldığı röportajlarda belirtmişti. Ayrıca Socrates’in ve Premier Lig futbolunun usta ismi Emre Özcan CM 01-02’in Türkiye’deki oyuncu araştırma ekibinde yer aldığını belirtmişti.

CM 01-02

Meşhur Taktik: iodineCF

CM 01-02 tutkunlarının hepsinin aşina olduğu meşhur taktik. Oyunu ilk kez oynayan oyun tutkunlarına taktik aşamaları ilk başta biraz zor gelebilir. Bu isimler muhtemelen ilk defa duyacaktır bu taktiği. Ama aşina olanlara göre oyunun en iyi taktiği bir nevi bug taktiği iodineCF. Bu taktikle önünüze çıkan takımları arada çok büyük bir denge farkı yoksa yüksek ihtimal yeniyordunuz.

iodineCF taktiğini incelemek veya indirip denemek isterseniz, CM 01-02 ‘nin diğer favori taktiklerini incelemek isterseniz linki buraya koyuyoruz. taktikler

En iyi Oyuncular

Kimilerine göre Tsigalko, kimilerine göre Agahowa en iyi hücumcu. Kimilerine göre Taribo West, kimilerine göre Klompe en iyi defans. Bu oyun hepimizin evlerine hiç birimizin tanımadığı kahramanlar sokmuştu. Bir sezonda 100 gol barajına bile ulaşan ve geçen Tsigalko, taş gibi defansıyla kimseye geçit vermeyen Klompe. Ronaldinho, Robben, Cristiano Ronaldo gibi isimlerin gençlik yılları. Şimdi düşünürken bile insanda değişik hisler uyandıran bir oyun. Bu oyunun en çok öne çıkan en iyi oyuncularını sizler için derledik.

En İyi Kaleciler
Sebastian Frey
Franco Costanzo
Dionisis Chiotis

En İyi Defanslar
Vincent Candela (Defans Sol)
Fatih Sonkaya (Defans Sol)
Isaac Okoronkwo (Defans Merkez)
Taribo West (Defans Merkez)
Klompe (Defans Merkez)
Kevin Hofland (Defans Merkez)
Mike Duff (Defans Sağ)
Brett Emerton (Defans Sağ)

En İyi Orta Sahalar
Assane N’diaye (Defansif Orta Saha)
Ibrahim Said (Defansif Orta Saha)
Mark Kerr (Merkez Orta Saha)
Tim Cahill (Merkez Orta Saha)
Sergey Nikiforenko (Ofansif Orta Saha/Kanatlar/Forvet)
Kennedy Bakircioglu (Ofansif Orta Saha/Kanatlar/Forvet)
Youssouf Hersi (Ofansif Orta Saha/Forvet)
Kim Kallström (Defansif Orta Saha)
Tonton Zola Moukoko (Ofansif Orta Saha)

En İyi Forvetler
Maxim Tsigalko (Santrafor)
Julius Agahowa (Santrafor)
Mido (Santrafor)
To Madeira (Santrafor)

2 Comments on “Nostalji: CM 01-02”

    1. IOS telefonlarda sadece bu oyun değil diğer oyunlarda da mobile indirme sorun oluyor. Eğer android kullanıyorsanız arama motorlarına cm 01-02 android download yazarak bir kaç sonuca ulaşabiliyorsunuz. Fakat çalışıp çalışmadığı konusunda bizim de bir bilgimiz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir