Yenilmezler Taktiği FM 19

FM2019

Her ne kadar başlık Yenilmezler fantastik dünyasını anımsatsada herhalde bu taktik için gayet uygun bir isim. Nitekim bu taktik ile Football Manager 2019 oyununda yenemeyeceğiniz bir takım kalmayacak eğer uygun bir kadro ile kullanırsanız. Yenilmezler Taktiği ile sizde şampiyonluklar ve belkide oyunda en iyiler arasında katılabileceksiniz.

Her Football Manager oyuncusunun en büyük hedefi ya tuttuğu sempati duyduğu bir takımın başına geçip “bak takım öyle yönetilmez böyle yönetilir” demek ya da alt liglerden daha önceden başarıları ya da herhangi bir başarısı olmayan bir takımı alıp onu en iyi yerlere getirmek. Aldığınız her bir genç oyuncu size yeni heyecan ve teknik adamlık hissi verir. O genç oyuncuların babası olursunuz sanki. Görece büyük paralar verip aldıklarınızı ise sonuna kadar sömürerek kullanmak istersiniz. Bir bedende birden fazla kişilik yaratır Football Manager serisi.

Bu yazımızda sizlere uygun bir kadro ile nasıl yenilmez bir takım taktiği yaratabilirsiniz onu göstereceğiz. Yazının sonunda ise bir indirme linki olacak. Oradan taktiği indirip direk oyun içerisinde kullanabilirsiniz.

Taktik Maktik Yok Bam Bam Bam

Öncellikle Football Manager dünyasında size tüm maçları kazandıracak bir taktik yoktur. Eğer varsa oyunda bug vardır demektir. Bizim paylaşacağımız bu taktik ise sizi gerçek bir kazanan topla hızlı hücumuz seven bir takım yapacaktır. Gelin şimdi bu taktiğin detaylarına bakalım.

Bu taktik aslında Yaratıcı Forvet oyuncusu ve özellikle hız ve hızlanma özellikleri yüksek olan bir ileri uç oyuncusu ile çok daha iyi çalışmakta. Her ne kadar taktikte ileri uçtaki oyuncumuz tek başına görünsede modern futbolun gereklerinden biri olan toplu hücum esasına dayanan bir taktik ile oynamaya çalışacağız. Kollektif futbol önemli öyle değil mi? (Buradan sevgili Ömer Üründül’e selamlar)

Kanat oyuncuların ataklara dahil olması önemli. Bu yüzden özellikle orta açma ve pas özelliklerinin yüksek olması önemli bir etken taktığımizde.

Orta sahamızda ise Mezala rolü oldukça önemli. Bu oyuncu rolü gereği defans yapmakla uğraşmayacaktır. Aklında sadece hücum olacaktır. Bu noktada forvet arkası asıl yeri olan ama aynı zamanda hız ve güç konusunda bir sorunu olmayan herhangi bir oyuncu iş görecektir.

DOK ise bizim aslında son yıllarda Selçuk İnan ile gördüğümüz ama aslında Fernando’nun fiziksel özelliklerine sahip bir oyun tarzını ortaya koymaya çalışan bir rol. Bu iki oyuncunun karışımında bir oyuncu koyabilirseniz herhalde defans anlamında ve oyun kurarken hızlı oyununuzu sekteye uğratacak herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Defans hattımız ise Standart Stoper’lerimiz ve oyunu çift yönlü okuyup oynayabilen modern bek rollerimizden oluşmakta. Libero Kaleci özelliği burada şart çünkü defans hattımız çok önde olacağı için güçlü iki stoper ile oldukça daha az pozisyon vereceksiniz.

Şimdi de gelin oyun anlayışımıza bakalım

Ve yazımızın başında söz verdiğimiz gibi Yenilmezler Taktiği ‘ni hazır halini aşağıda ki link ile indirebilirsiniz. Güzel FM’li günler hepinize.

1 Comment on “Yenilmezler Taktiği FM 19”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir